You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Znaczenie profilatyki w problemach ze wzrokiem, jak najszybciej da się wyleczyć jaskrę oraz zaćmę.

on Mar 30, 2023
Oczy to bardzo ważny narząd dla ludzi, w zasadzie głównie dzięki nim odbierają oni zdecydowaną większość bodźców ze środowiska. Wraz z kolejnymi latami u wielu osób widzenie się znacznie pogarsza, ma to przyczyny zarówno spowodowane wiekiem, jak również niektórymi schorzeniami.

Schorzenia oczu czasami bywają trudne do leczenia, szczególnie w zaawansowanym stadium, dlatego też należy poważnie podchodzić do ich profilaktyki i systematycznie kontrolować swój wzrok. Jedną z takich mało przyjemnych chorób, która jest przeważnie wykrywana przypadkowo przy okazji badań okulistycznych, jest zaćma. Pierwsze jej symptomy są mało widoczne, a gdy się już pojawią, to często chory będzie w takim stanie, że mogą być spore kłopoty z powrotem do zdrowia.oko
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Leczenie jaskry zaczyna się najczęściej od specjalnych kropli, mających za zadanie zmniejszyć ciśnienie holter ciśnieniowy kraków wewnątrzz gałki ocznej, a tym samym zahamować postępowanie choroby (leczenie jaskry). Jeśli jednak to nie będzie w stanie pomóc, to niezbędna może być interwencja chirurgiczna, możliwa do zrobienia paroma różnymi technikami. Wybór najlepszej metody będzie uzależniony od stanu pacjenta i charakteru zmian w oku, decyduje o nim okulista, który się opiekuje chorym.

Inną często występującą chorobą oczu, szczególnie w starszym wieku, jest zaćma. W największym skrócie polega ona na zmatowieniu soczewki, przez co chorej osobie w dużym stopniu zmniejsza się widzenie - leczenie zaćmy. Pośród jej przyczyn wymienia się kontakt ze środkami chemicznymi, choroby lub stany zapalne, niekiedy rozwija się przez kilka miesięcy, a czasami i kilka lat.

Szczęśliwie obecnie zaćma jest dzięki nowoczesnej technice okulistycznej całkowicie uleczalna, pozwala ona chorym na to, żeby jeszcze wiele lat cieszyli się świetnym wzrokiem. Najczęściej wybieraną metodą leczenia zaćmy jest usunięcie chorej soczewki i włożenie z powrotem do oka odpowiednio dopasowanej sztucznej. Usunięcie zaćmy jest zabiegiem stosunkowo szybkim i mało inwazyjnym, a dzięki coraz lepszej technice dającym prawie sto procent pewności na całkowite wyleczenie.