You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Akcje wielkich spółek, czyli jak zostać posiadaczek cząstki majątku najpotężniejszych spółek w Polsce i na świecie.

on Mar 30, 2023
Prawie każdy z nas marzył albo w dalszym ciągu marzy o posiadaniu wielkiej firmy, która obraca kapitałem na poziomie milionów euro. Na nasze nieszczęście jest to bardzo ciężkie zadanie, niestety nie każdy rodzi się genialnym biznesmenem, aczkolwiek w zasadzie każdy z nas może kupić akcje najpotężniejszych spółek. Ale zacznijmy od początku. Czym w ogóle są akcje? Każda spółka akcyjna należy do akcjonariuszy, czyli posiadaczy akcji.
Giełda
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info
Oczywiście nie znaczy to, że z niewielką ilością akcji będziemy mogli decydować o losach naszej spółki. Będziemy z kolei w stanie czerpać przychody związane z jej pozycją na rynku. Tak samo zresztą możemy stracić.

Najpotężniejsze światowe indeksy.

Sytuacja na giełdzie bywa bardzo dynamiczna. Zmiany następują praktycznie każdego. W chwili obecnej o globalnych rynkach decyduje to, co dzieje się w Chinach czy też Grecji. Ostatnio chińskie indeksy zyskały kilka punktów a Grecja zdaje się, że jest na właściwej drodze do opracowania kompromisu z wierzycielami.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź link wysokosc wadium a poznasz znacznie większą ilość informacji, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

To wszystko powoduje, że ceny spółek znowu idą ku górze. Jednakże indeksy do tego momentu utraciły bardzo dużo, co dało możliwość znalezienia wielu przecenionych akcji.Na giełdzie
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Największe chińskie spółki kupują konkurencję, z rynku wyparowało ponad 3 biliardy dolarów. Ciężko stwierdzić czy drobne wzrosty zapewnią odbicie czy też wartości wkrótce ponownie zejdą w dół. Jesteśmy o krok od ogólnej paniki, są tacy, którzy zaczynają wspominać nawet o krachu. Dodatkowo chiński rząd podgrzewa atmosferę wprowadzając zakaz sprzedawania akcji.

Stan polskich indeksów.

Polski rząd również nie pozwala spać spokojnie głosząc wyprzedawanie największych spółek. Według polityków PiS, spółki zarówno PKO BP, jaki PZU i PGE są „niebezpieczne” dla Polski. Takie zapowiedzi może wprowadzić nerwowość, przez co ceny być może staną się nieregularne. Fakt jest taki, że na zmiany cen wśród największych ale także i mniejszych spółek wpływa sytuacja w danych krajach, opinie polityków, czy chociażby sytuacje losowe, jak ostatnia śmierć najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka.