You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Consulting skuteczną metodą na sukces podmiotów gospodarczych

on Feb 15, 2015
consulting
Source: http://www.4results.pl/
Szalejący na całym świecie kryzys bardzo szkodzi właścicielom różnych firm. Dzisiejsze czasy nie są dla ludzi biznesu za bardzo łaskawe. Mnóstwo ludzie, w trosce o rodzinny budżet, mocno ucina wszelkie zbędne koszty. Nie jest w takiej sytuacji łatwo dotrzeć do potencjalnego nabywcę nawet najbardziej atrakcyjną promocją. Konsumenci nie dają się teraz złapać tylko na spektakularne obniżki cenowe. Potrzebują oni profesjonalnego podejścia.

Jeżeli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, należy prędko zlecić consulting. Współpracujący z nami specjaliści skrupulatnie prześwietlą wszystkie procesy, zachodzące w naszej firmie, dokonają niezbędnych analiz i badań opinii konsumenckiej i zaproponują odpowiednie rozwiązania, które zadecydują o tym, że sprzedaż gwałtownie pójdzie w górę.
szkolenie
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Zaufajmy ich doświadczeniu i szerokiej wiedzy marketingowej i wprowadźmy wszystkie zmiany jak najszybciej. Obecnie wszyscy walczą o klientów, a my nie powinniśmy pozostawać w tyle. Na pewno pomogą nam również szkolenia biznesowe. Dzięki nim nasi pracownicy nauczą się nowoczesnych metod marketingowych, a także dużo innych, niezbędnych też w codziennym życiu, zdolności interpersonalnych.

Bardzo istotna jest również dobra komunikacja w grupie i zaangażowanie. Pamiętajmy też o motywacji, która jest szalenie ważna. Pracownik musi być pewien, że jego wysiłek zostanie wynagrodzony. Pracownicy działów HR, którzy analizują otrzymane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na wykształcenie, czyli na tzw. umiejętności twarde.
na szkoleniu
Author: Chad Cooper
Source: http://www.flickr.com
Są bardziej skłonni powierzyć kluczowe w firmie stanowisko mężczyźnie z większą liczbą zaświadczeń.

Jednak, jak udowadniają wyniki sond, z wiedzą teoretyczną nie zawsze idą w parze konkretne kompetencje. Paradoksalnie, utrzymanie posady zależy przede wszystkim od umiejętności społecznych, koniecznych w czasie wykonywania nie tylko menedżerskich obowiązków. Wspaniale wyszkolona młoda pracownica biurowa po studiach na dwóch wydziałach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności sporządzania sprawozdań pod presją czasu. A takie wręcz radykalne warunki pracy nierzadko panują w dużych korporacjach w wielkich miastach. Kursy i szkolenia biznesowe organizowane przez zawodowców w swojej dziedzinie, przyczyniają się przede wszystkim do zwiększenia kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa. Na kapitał intelektualny nie składa się tylko kapitał ludzki, ale i kapitał strukturalny, definiowany jako reguły społeczne, sposoby motywacji i systemy wartości stymulujące pracę zatrudnionych. Podnoszenie jakości kultury organizacyjnej firmy i kapitału ludzkiego poprzez fachowe kursy i szkolenia biznesowe staje się domeną nowoczesnych i zorganizowanych przedsiębiorstw.

Interesującą formą wspomagania rozwoju jest szkolenie, coaching, podnoszenie kwalifikacji i podwyższanie umiejętności z trenerem osobistym. Rolę mentora może pełnić starszy stażem pracownik bądź ekspert-doradca z zewnątrz. Usługi konsultingowe dzielą się na dla grup i dla pojedynczych osób. Te pierwsze omówiłem już w akapicie powyżej. Coaching indywidualny to stała pomoc fachowego mentora, który doradza menadżerom firm w problematyce działania i usprawniania biznesu. To szczególnie istotne dla biznesmenów raczkującym jeszcze w pełnym pułapek świecie interesów. W katalogach szkoleniowych znajdziemy też procesy biznesowe (szerzej opisane na www.4results.pl/uslugi/organizacja-procesow-uslugowych), które jest pomniejszą odmianą coachingu, skupiającą się na usprawnieniu ogólnego przepływu produktów i usług, by uczynić go tańszym i wydajniejszym.