You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czy korzystanie z kursu ppoż i usług bhp są konieczne w prowadzeniu nowoczesnego przedsiębiorstwa

on Jan 20, 2021
Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej właścicielom, kierownikom lub użytkownikom budynku, w zależności od tego kto jest odpowiedzialny za przestrzeganie praw ochrony przeciwpożarowej stawiany jest warunek zaznajomienia pracowników z rozporządzeniami przeciwpożarowymi oraz ustalenia rodzaju postępowania na zdarzenie pożaru, katastrofy żywiołowej ewentualnie innego lokalnego zagrożenia.


Gaśnica w budynku
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Również o naukach z dziedziny ochrony przeciwpożarowej, mowa jest w ustawie ministra gospodarki i pracy. Niejednokrotnie firmy robiące szkolenia (polecam szkolenie: myślenie strategiczne szkolenie franklincovey) ppoż i usługi bhp prowadzone są przez profesjonalnych strażaków co czyni jenadzwyczaj ciekawymi (sprawdź całą ofertę szkoleniową: ). Kursy odbywają się na sprzęcie bezpiecznym z użyciem prawdziwego płomienia, pokazując napady także ogień oleju kuchennego. W toku ćwiczeń istnieje sposobność przejścia przez namiot udający zadymione pomieszczenie, tłumić ogień płynów, gazów, jak także elementów oprzyrządowaniai własnego gabinetu czy siedliska.

Uczestnicy szkoleń pozyskują wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej, mają okazję zobaczenia w jaki sposób rozwija się płomień, poczuć ciepło ognia, wyszkolić się dławić, dobieraćnależyte gaśnice, prowadzić efektywnie ewakuację. Każdy pracodawca ma obowiązek przeprowadzenia nowo zatrudnionemu pracownikowi szkolenia ogólnego z bezpieczeństwa i higieny pracy. Takie usługi bhp (np. usługi bhp w warszawskiej firmie Induko) świadczą różnego rodzaju firmy. Firmy te zaznajamiają pracownika z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zawartymi w Kodeksie pracy, w układach zbiorowych pracy lub w regulaminach pracy, poza tym przepisami oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi w danym zakładzie pracy a także zasadami udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Dodatkowo powinien być przeprowadzony instruktaż stanowiskowy. Jest to szkolenie konieczne dla pracowników nowo zatrudnianych na stanowiskach robotniczych i innych, na których jest narażenie na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych lub niebezpiecznych, dla pracowników przenoszonych na te stanowiska oraz w przypadku zmiany warunków techniczno-organizacyjnych, tj. w razie zmiany procesu technologicznego, zmiany organizacji stanowisk pracy, wprowadzenia do stosowania substancji o działaniu szkodliwym dla zdrowia albo niebezpiecznym oraz innych lub zmienianych narzędzi, maszyn i innych urządzeń (zapraszam do lektury). szkolenia (szczegółowe informacje)