You are here

zagrożenia

Z jakiego powodu sprawy BHP mają tak duże znaczenie w każdej firmie, jak można polepszyć bezpieczeństwo podczas pracy.

szkolenie
Author: Campus Party Brasil
Source: http://www.flickr.com
Sprawa bezpieczeństwa w wielu firmach jest niezwykle istotna. W rzeczywistości to sprawy te powinny interesować każdego pracownika, nawet takiego, który pracuje na wydawać by się mogło niezwykle bezpiecznych stanowiskach biurowych. Okazuje się jednak, nawet na terenie biura może czekać dużo zagrożeń, które mogą się zakończyć jakimiś wypadkami czy poważniejszymi chorobami.

Podstawowe obowiązki pracodawców podczas zatrudniania pracowników, korzyści ze szkoleń BHP

szkolenie bhp
Author: Western Area Power
Source: http://www.flickr.com
Przyjmując pracownika do pracy właściciel firmy ma wobec niego szereg obowiązków. Jednym z nich będzie wysłanie takiej osoby na obowiązkowe szkolenie BHP, bez tego nie należy podejmować wykonywania obowiązków pracowniczych, szczególnie jeśli miałby one być na jakiś większych urządzeniach czy maszynach. Bardzo dokładnie te sprawy ustala kodeks pracy, a za ich nieprzestrzeganie mogą grozić surowe konsekwencje.

Czy korzystanie z kursu ppoż i usług bhp są konieczne w prowadzeniu nowoczesnego przedsiębiorstwa

Gaśnica
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej właścicielom, administratorom albo nabywcom budynku, w zależności od tego kto jest odpowiedzialny za przestrzeganie praw ochrony przeciwpożarowej stawiany jest warunek zapoznania pracobiorców z prawami przeciwpożarowymi oraz ustalenia sposobu postępowania na zdarzenie ognia, tragedii naturalnej lub odmiennego lokalnego zagrożenia.