You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak są zbudowane współczesne panele LED, jakie są plusy ich zastosowania w reklamie na zewnątrz

on Dec 11, 2022
Współczesny rynek reklamowy bardzo często sięga po zaawansowane technologie. Fenomenem jest tu internet, do którego zaczęła się przenosić coraz większa część reklamowego tortu, a kampanie budżetami już przekraczają to, co znane było dotychczas z radia i telewizji.

Również tradycyjne środki reklamy zaczęły się doczekiwać odpowiedników w nowym wydaniu, na przykład w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się panele led. Coraz częściej zastępują one tradycyjne tablice, na których naklejano na jakiś czas reklamy. Panele będą dawać w tej dziedzinie całkowicie nowe możliwości, bo za pomocą systemu sterowania wyświetlaniem obrazu umożliwiają prowadzenie wielu różnych kampanii w tym samym czasie.

Wystarczy jedynie zaprogramować co i kiedy będzie wyświetlane i elektronika sterująca wszystko załatwi. Dużym plusem paneli tego typu jest także ich widoczność, dzięki zastosowaniu wydajnych diod są one dużo bardziej widoczne, niż zwykłe tablice, nie są im straszne nawet trudniejsze warunki, na przykład deszcze, mgły czy ciemność.

ekran LED
Author: Paul Hudson
Source: http://www.flickr.com
Panele led będą wykorzystywać tak popularne obecnie światło diod, które święci także ogromne triumfy w nowoczesnym oświetleniu. Mają one budowę modułową, dzięki czemu bez żadnych problemów można je łączyć w znacznie większe sekcje.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeżeli poszukujesz uzupełniających informacji, które także będą pomocne, kliknij ten link i przeczytaj więcej w tej ofercie.

Często używa je przykładowo w czasie różnych imprez plenerowych, gdzie na ten właśnie czas montowane są olbrzymie ekrany, jakie się później rozkłada i transportuje w następne miejsce.Każdy modułów składa się z pewnej ilości pikseli, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt milimetrów. Za to każdy piksel złożony jest z trzech niezależnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując jasnością świecenia wszystkich diod można otrzymać ostateczny kolor, który będzie widział odbiorca. Przez takie możliwości na panelach da się wyświetlać kolorowe, dynamiczne obrazy, które dodatkowo są niezwykle i wyraźne. Panele LED charakteryzują dużą odpornością na warunki atmosferyczne, mogą pracować bez względu na pogodę, więc firmy reklamowe coraz częściej korzystają z ich możliwości.