You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć spółkę z.o.o.

on Oct 9, 2022
Porady prawne znalazły sobie miejsce w Internecie i zaczęły cieszyć się popularnością. Od tego czasu wcale nie jesteśmy zmuszeni odwiedzać takich miejsc, jak kancelaria prawna, w celu uzyskania odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowany problem prawny.


A porady prawne kosztują mniej od stacjonarnych biur doradczych, gwarantując zbliżoną jakość usług. Przed erą internetu, jeżeli kogoś nie było stać na opłacenie radcy, trzeba było szukać rozwiązania w przybytkach takich jak placówki porad dla studentów i biuro parlamentarzysty. Jest oczywiste, że nie każdy dysponuje czasem i możliwościami (szczególnie zamieszkując w małym mieście), by zwracać się do takich miejsc.

prawo
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dobrze jest też zajrzeć na jeden z masy internetowych serwisów fachowych, jakie funkcjonują na polskim rynku nowoczesnych porad prawnych. Niektóre z nich wymagają pewnych opłat, reszta zapewnia darmową pomoc. Dostępne są serwisy dedykowane wąskiemu tematowi porad, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne lub prawo administracyjne, jak i również wszechstronne poradnie online. Spory odsetek portali z poradami w sieci zawiera obszerne wykazy aktów prawnych i minionych procesów, dzięki czemu możemy samodzielnie poszukać odpowiedzi na nasze pytanie. To oszczędność czasu i środków. Zwykle można to zrobić przez wyszukiwarkę, wpisując rzeczony problem i rodzaj kwestii (np. prawo rodzinne)

Opłaca się skorzystać również z któregoś z masy cyfrowych serwisów prawniczych, jakie można znaleźć na polskim rynku sieciowych porad prawnych . Niektóre z nich wymagają pewnych opłat, reszta oferuje darmową pomoc. W Internecie można spotkać serwisy poświęcone określonemu tematowi porad, czyli np. obszarom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i też istnieją bardziej ogólne poradnie online. Spory odsetek witryn z poradami internetowymi zawiera szerokie wykazy kazusów prawnych oraz minionych spraw, co pozwoli,by na własną rękę odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. To szybki i sprawdzony sposób. Zazwyczaj do dyspozycji jest wyszukiwarka, w która trzeba wpisać nasz problem oraz dziedzinę prawna (np. prawo rodzinne)

Na początku należy sformułować umowę w formie aktu notarialnego. Do tego niezbędna jest oczywiście pomoc notariusza. W dokumencie umieszczamy najpotrzebniejsze dane o firmie i deklarujemy zarząd spółki.

Jeżeli pragniemy działać na tej zasadzie dobrze jest wcześniej umówić się na rozmowę do radcy prawnego, który zajmuje się tego typu kwestiami. Znalezienie go także nie nastręcza większych trudności. Wystarczy skorzystać z internetu np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Gdy wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia na pewno dostaniemy w rezultacie linki do wielu stron wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie miejmy obaw czy zwracać się o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo kosztowne, a będziemy mieć pewność, że wszelkie dokumenty są w porządku, otrzymamy szczegółowe wiadomości o ryzyku które może być związane z tego typu formą działalności i rozwiane będą wszystkie nasze wątpliwości.


Później należy zatwierdzić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Po trzecie, firma (obsługa prawna firm w Warszawie) musi przejść rejestrację. Przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy trzeba przynieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i potwierdzenie przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć także o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych (Zobacz kto to radca prawny w Oleśnicy). Następnie jest czas na uzupełnienie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od 2012 roku przedsiębiorstwo da się zarejestrować elektronicznie, lecz wiąże się to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.