You are here

umowa

Czas pracy a prawo pracy i inne ważne kwestie

umowa o pracę
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Czy pojawiły się jakieś niedogodności w kwestii czasu pracy? Jak się ma do tego prawo pracy? Tego typu zagadnienia są systematycznie zaczynanie w dyskusji w rozmaitych środkach masowego przekazu lub na gruncie lokalnym, pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Zgodnie z opinią specjalistów rewolucje w tego typu zakresie są nieuniknione, ponieważ teraz regulacje nie całkiem dobrze odpowiadają sytuacji na rynku. Zwłaszcza jeśli chodzi o zwiększenie czasu trwania okresów rozliczeniowych czy zastosowanie nienormowanego czasu pracy.

Szukasz metody na dobry przypływ gotówki? Zmień miejsce zatrudnienia i bądź agentem ubezpieczeniowym

praca
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Pewne osoby źle się czują, pracując dla kogoś oraz wykonując powierzone zadania. Chcą osobiście zarządzać swymi obowiązkami oraz godzinami pracy. Podobne osoby zazwyczaj decydują się na uruchomienie swojej działalności gospodarczej lub przedsiębiorstwa, dogodną alternatywą dla nich może być również praca w charakterze agenta. Wtedy samodzielnie będą decydowali, ile pracują i jaką pensję dla siebie zyskają.

W jaki sposób przepisy naszego prawa chronią konsumentów przed niedozwolonymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

Umowa sprzedaży
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca sprzedając klientom różnego rodzaju towary albo usługi zawiera z nimi jakąś umowę. W pewnych sytuacjach taka umowa jest spisana na papierze, są na niej wypisane wszystkie najważniejsze postanowienia i ograniczenia. Lecz w przypadku zwykłej sprzedaży z reguły nie spisuje się żadnych umów, więc w takiej sytuacji będzie obowiązywał regulamin sklepu, w jakim były zakupy.

Jaki jest skład znanych napojów energetycznych?

wizerunek
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Wielu zaczynających swoją karierę sportową ludzi wielokrotnie pije tzw. "energetyki" oraz przypuszcza, że jest to idealne źródło energii wymaganej do przeprowadzenia jakiegoś treningu.


Tego typu rozumowanie jest jednak błędne, ponieważ nie należy mylić napojów izotonicznych z "energetykami", a zatem napojami energetycznymi.

Z jakich powodów wypełnianie druków PIT-37 sprawia nam tak wiele kłopotów

problem z rozliczeniem
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Rokrocznie Polacy pracujący na etatach, jak i ci na emeryturach małżeńskich, stają przed koniecznością uzupełnienia druku PIT-37, a potem złożenia go w odpowiednim urzędzie. Chociaż doświadczony księgowy błyskawicznie upora się z wstawieniem cyfr oraz liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy są w stanie niemalże całymi godzinami medytować nad obliczeniami.

Coraz to więcej firm funkcjonujących na zasadzie franczyzy niesłychanie dobrze rozbudowuje się w mniejszych miastach

kosmetyki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Aktualnie założenie prywatnej firmy często nie musi łączyć się z budową koncepcji i wszystkich rzeczy od podstaw. Coraz nagminniej dostrzegane są korzyści płynące z umów franczyzowych, dzięki którym rozszerzenie firmy jest o wiele prostsze. W dużym skrócie franczyza polega na aranżowaniu i kierowaniu lokalu pod daną marką. Naturalnie kluczowy jest w tym przypadku udział osobisty, jednakże jest on znacznie mniejszy aniżeli w chwili zakładania własnej firmy. Z reguły na tej zasadzie działają najpopularniejsze restauracje czy też drogerie kosmetyczne, czyli miejsca dobrze znane ludziom i chętnie przez nich odwiedzane.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wynajmując powierzchnię magazynową

Magazyn do wynajęcia
W Sieci odszukamy dzisiaj dużo ofert dotyczących wynajmu nawierzchni magazynowych. Współcześnie magazyny mają niezwykle dużo rozlicznych zastosowań, częstokroć znaczne firmy i przedsiębiorstwa trzymają w magazynach swoje produkty, ponadto w magazynach przeprowadza się również procesy produkcyjne. Nie tylko ogromne przedsiębiorstwa wynajmują magazyny, małe firmy również często potrzebują grunty inwestycyjne oraz nawierzchnie magazynowe do wynajęcia, bowiem rozwiązanie to jest bardzo wygodne oraz komfortowe.

Pages