You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Mazury niegdyś i obecnie - skrótowa refleksja na temat przeobrażeń, które w tym regionie zaszły na przestrzeni półwieku

on Oct 11, 2021
Mazury pozostają bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym. Zresztą każdy, kto choć raz odwiedził Mrągowo, Giżycko albo stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, dobrze wie, że tamtejsza okolica jest w stanie się rozwijać praktycznie tylko dzięki pieniądzom, jakie przynoszą ze sobą urlopowicze. Oczywiście dużą rolę trzeba przypisać pieniądzom unijnym, lecz one i tak trafiają na konta lokalnych biznesmenów w związku z rosnącym ruchem turystycznym.


Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice Państwa Polskiego zaraz po 1945 roku.

Masz ochotę przejrzeć następny wpis na ów aktualny temat? Więc najedź na łącze tutaj (https://snmw.pl/grading-monet-i-banknotow/) i przeloguj się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

I właśnie wtedy nasi rodzice lub dziadkowie zaczęli odkrywać uroki tego zakątku naszego kraju. Znani polscy artyści w latach 60 ubiegłego wieku z chęcią przyjeżdżali nad rzeki, aby tam odpoczywać. Z z biegiem lat powstało sporo piosenek o pięknie mazurskiej przyrody - i nic w tym zdumiewającego, w końcu w tamtejsze regiony przyjeżdżała na urlop sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed półwiecza a te współczesne to całkiem dwie odmienne rzeczywistości. O ile wprzódy tamten region pozostawał bardziej dziki i tajemniczy, o tyle teraz dużo się przeobraziło. Wystarczy wpisać w sieć frazę pensjonaty Mazury, żeby przekonać się, jak mocno rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie tak dużo, że internauta może mieć niewielkie problemy z wyborem kwaterunku - dowiedz się szczegółów. Z tej przyczyny wczasowicze bardzo często kierują się komentarzami zamieszczonymi na forach bądź portalach łączonych z branżą turystyczną.

Frazę pensjonaty Mazury zazwyczaj kojarzymy z mniejszym czy większym obiektem, który został przystosowany do przyjmowania gości. Pensjonaty to miejsca bardziej ciche niż kilkupiętrowe hotele. Choć nie znajdziemy w takich miejscach dodatkowych luksusów (np. basenu), to na brak urlopowiczów nie trzeba narzekać. Te obiekty są zazwyczaj położone poza granicami wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego hałasu.


noclegi na Mazurach
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie zakątki, które zachowały dawne piękno. Rzecz tutaj o rezerwatach przyrody, a jednym z najbardziej malowniczych są brzegi Krutyni. Kogo jednakże nie pociągają spływy kajakowe i nie przepada za widokiem rzeszy urlopowiczów w kapokach, może poszukać innych, równie atrakcyjnych i barwnych miejsc. Wystarczy przykładowo wybrać się na spacer po lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego albo poszukać na mapie małych wiosek, gdzie czas zdaje się biec wolniej.