You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Niedoceniane góry dobrym pomysłem na wakacje

on Mar 30, 2023
Zbliża się okres urlopowy, wszyscy zatem planują dokąd wyjadą na upragniony i - przyznajmy to bez ogródek - zasłużony po żmudnej rocznej pracy urlop - potrzeba nam wypoczynku. Wypoczywamy w rozmaity sposób, zależy to głównie od naszego usposobienia, jedni z nas lubią wylegiwać się na plaży w Jastarni lub Grecji, pozostali przedkładają bardziej czynny odpoczynek - wędrują z plecakiem bliżej albo dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym ostatnim polecam nie najpopularniejszą w gorące miesiące rozrywkę, mianowicie wyprawę w góry. Najbardziej popularne oczywiście są Tatry, ale nie mniej piękne są też inne, mniej cenione pasma górskie.

Przykładem mogą tutaj być Pieniny - fragment Karpat leżący między najbardziej popularnymi Polskimi górami, wspomnianymi już Tatrami oraz Beskidami.

Ten materiał posiada fascynujące dane na omawiany wątek, lecz jeżeli masz ochotę poznać podobne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje.

Pieniny oferują nam wiele atrakcji, poczynając od zakamuflowanych dla laików tajemnic po piękne widoki. Sekrety o jakich mowa to struktura geologiczna. Geolodzy twierdzą, iż struktura tychże gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych tajemnic tejże właśnie dziedziny nauki. Zadziwiające iż w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiadomo o tak - zdawało by się - prozaicznej rzeczy którą jest niewielkie pasmo gór.

Niezłym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami może być Szczawnica (link do oferty pensjonatów w Szczawnicy). Starczy wpisać w internecie sformułowanie: pensjonaty Szczawnica i łaknący splendorów geolog odnajdzie komfortowe miejsce na relaks po wyprawach w góry w poszukiwaniu wyjaśnienia sekretów sprzed milionów lat. Pieniny to także świetne miejsce dla admiratorów przyrody.

Nie ociągaj się i sprawdź w najświeższym tekście (http://www.scenariuszzycia.pl/lata-osobiste/), w jaki sposób podchodzi do tego tematu inny autor - jego artykuł również jest bardzo interesujący.

Panujący tu klimat jak też bogactwo dostępnych źródeł wody sprawiają, iż około połowa znanych w Polsce gatunków zwierzaków zamieszkuje właśnie te góry (w tym kilka gatunków występuje wyłącznie w Pieninach).



motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Wyjątkowo interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach będą kapitalnym rozwiązaniem. Naturalnie nadmienione miasto Szczawnica to znane od dwóch stuleci uzdrowisko, w związku z tym zwrot: pensjonaty Szczawnica zapewne wpisują również kuracjusze. Miejscowość kuracyjna specjalizuje się w kuracji astmy, chorób stawów. W Szczawnicy można także wynająć rower po czym wybrać się na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.