You are here

Oświetlenie obiektów przemysłowych - obowiązujące normy

on Jun 12, 2019
Projektowanie oświetlenia nowopowstających obiektów fabrycznych lub unowocześnienie istniejących systemów łączy się z zapewnieniem stosownego komfortu widzenia, zwiększeniem wydajności pracy i zapewnieniem jak najwyższej wydajności energetycznej. Modernizacja oświetlenia hali przemysłowej złożona jest z kilku elementów.


Najistotniejszy to fragment jakościowo-ilościowy. Zapewnia on dobry poziom nasilenia oświetlenia do wykonania pracy wzrokowej. Dalszy element jest związany z pojęciem ekonomii eksploatacji jak też ekologią.

Przejdź na autorski serwis (https://www.dcngallery.pl/wieloczesciowe.html)! Tam czeka na Ciebie nowa świetna dawka szczegółowych artykułów na ten temat. Nie zwlekaj!

Plan oświetlenia obiektu przemysłowego musi spełniać pewne wymogi. Będą to odpowiednio: wybór poziomów natężenia oświetlenia na płaszczyznach miejsca pracy i w sąsiedztwie miejsca pracy, zapewnienie właściwej równomierności w polu zadania wzrokowego jak też w polu bezpośredniego otoczenia, zapewnienie stosownego rozkładu luminancji, dobór barwy światła oraz wskaźnika oddawania barw, wybór efektywnego systemu oświetlenia, zagwarantowanie optymalnego, solidnego jak też bezproblemowego w użytkowaniu oraz konserwacji systemu.

żarówki led
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Spełnienie wymogów standardu PN-EN 12464- 1 jest nadzwyczaj istotne z punktu spojrzenia zapewnienia bezpieczeństwa pracy, ale również optymalnej wydajności. W obecnych czasach budowania systemów o dużej sprawności, a co za tym idzie ekonomicznych i ekologicznych, jest coraz powszechniejsza. Koszta eksploatacji są tu nie bez znaczenia, zważywszy na duże powierzchnie hal przemysłowych. Na etapie projektowym należy indywidualnie podejść do każdego z obiektów i dopasować instalację oświetleniową. Przebieg procesu twórczego, jakim jest projekt oświetlenia związany jest z doborem systemu do wymogów przy uwzględnieniu wymogów technicznych a także wymogów jakościowych. W wypadku istniejących rozwiązań oświetleniowych modernizacja oświetlenia LED pozwala na zastosowanie dużo wydajniejszych systemów oświetlenia. Związana z tym energooszczędność sięga nawet 50 % w porównaniu do dotychczasowej instalacji.

Niniejszy artykuł posiada fascynujące informacje na prezentowany temat - jeżeli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę okulary do komputera wrocław, która przedstawia zbliżone zagadnienia.Rzecz jasna z uwagi na brak odpowiedniego oświetlenia w istniejących rozwiązaniach może przydarzyć się, że zapewnienie właściwego poziomu natężenia będzie wiązało się z powiększeniem mocy systemu. Wynika to zazwyczaj ze zmiany charakteru budynku jak też rodzaju pracy, co wiąże się ze zmianą wymogów, co do stanu oświetlenia. Dobrze jest wtedy sprawdzić firmę pomagającą przy modernizacji oświetlenia. Nie należy się zrażać w podejmowaniu próby modernizacji oświetlenia. W takowym wypadku trzeba poszukać nowatorskich rozwiązań, jakie będą na przykład reagowały na przemianę warunków oświetleniowych.