You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Obróbka drewna i metalu – jak to zrobić?

on Mar 4, 2015
drewno
Author: decade_null
Source: http://www.flickr.com
Branża powiązana z drewnem jest dobrze rozwinięta. Wystarczy rozejrzeć się po domu by zobaczyć jak dużo przedmiotów zrobionych jest z tego materiału. Zastanawiamy się czasami dlaczego rzeczy wykonane z litego drewna są dużo droższe niż ich odpowiedniki z płyt drewnianych. Odpowiedź jest jasna - drewno to delikatny materiał, potrzebujący wprawnej obróbki, znajomości techniki i wiedzy o samym drewnie.

A dodatkowo maszyny do drewna nie należą do najtańszych. Razem z progresem nauki oraz technologii, zwiększa się wybór urządzeń upraszczających pracę. Maszyny do drewna, stosowane na ogół w zakładach stolarskich i tartakach, są tego najlepszym przykładem. Piły, wiertarki, frezarki, obrabiarki, okleiniarki czy szlifierki to niektóre spośród nich.

Dzisiaj w sprzedaży są zarówno typy stacjonarne maszyn, jak i ich przenośne odpowiedniki. Piła formatowa, to urządzenie służące do cięcia grubych części drewna. Jest wyposażona w wózek boczny oraz podcinak. Jest to dodatkowa mniejsza piła, która wykonuje przeciwrzaz zapobiegający strzępieniu krawędzi płyty, przez główne ostrze.

W mniejszych zakładach stolarskich służy do przerzynania drewna w różne strony. Oprócz piły formatowej, jest jeszcze mnóstwo innych typów, których można używać do przecinania drewna. Okleiniarka, to urządzenie przeznaczona do oklejania przede wszystkim wąskich powierzchni, zarówno prostych, jak i krzywoliniowych, elementów meblarskich. Są to przede wszystkim tokarki, frazerki oraz prasy, które służą do przecinania i modelowania metalowych elementów, które znajdują się w meblach.

Maszyny do metalu, są wykorzystywane przede wszystkim w gałęzi, która zajmuje się fachowo przerabianiem i przetwarzaniem metalowych powierzchnii. Przedmioty tworzone na zamówienie mają jedyny w swoim rodzaju charakter. Można wspaniale wydobyć nimi urok mieszkania, można wydobyć urok własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter. Przedmioty z drewna nie muszą być niemodne i babcine - mogą być futurystyczne, eleganckie i idealnie pasować do naszego wymarzonego mieszkania. Poszukajmy najlepszego rzemieślnika i do dzieła!