You are here

frezarki

Kursy zawodowe jako trochę niedoceniana szansa na podniesienie swoich kompetencji zawodowych i zdobycie lepiej płatnej pracy - skrótowe omówienie

tokarka
Author: PROXXON
Source: PROXXON
Kursy zawodowe stają się coraz bardziej modne. Wszystko dlatego, że jakiś czas temu nauka w konkretnym zawodzie zbyt popularna nie była. Obecnie ta sytuacja się pomału zmienia, ale w dalszym ciągu mamy dużo do nadrobienia. Na szczęście kampanie ogólnopolskie uświadamiają naszym pobratymcom, że uczęszczanie do technikum mechanicznego albo zawodówki ujmy nie przynosi, lecz, co więcej, daje absolwentowi zawód, którego nie posiadają abiturienci kończący liceum profilowane.

Obróbka drewna i metalu – jak to zrobić?

drewno
Author: decade_null
Source: http://www.flickr.com
Branża powiązana z drewnem jest dobrze rozwinięta. Wystarczy rozejrzeć się po domu by zobaczyć jak dużo przedmiotów zrobionych jest z tego materiału. Zastanawiamy się czasami dlaczego rzeczy wykonane z litego drewna są dużo droższe niż ich odpowiedniki z płyt drewnianych. Odpowiedź jest jasna - drewno to delikatny materiał, potrzebujący wprawnej obróbki, znajomości techniki i wiedzy o samym drewnie.