You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Ocena pracownika w przedsiębiorstwie

on Feb 16, 2015
Businessman in work
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni to pewnego rodzaju sposób działania, aby określić umiejętności danego pracownika w świetle wymagań zajmowanego przez nią stanowiska w firmie. Wybrane w ocenie 360 stopni cechy charakteru, sposób zachowania, jak również podejście do realizowanych zadań są określane przez specjalistów. Całość odnosi się do wartości określanych oraz oczekiwanych na danym stanowisku, więc wynik może szczegółowo zobrazować to, czy pracownik znajduje się na właściwym dla siebie i dla firmy miejscu. Obecnie to zwyczajnie podstawa, ale błyskawiczny rozwój technologii wymaga, aby konkretna strona internetowa była responsywna, to oznacza, aby właściwie się wyświetlała na urządzeniach mobilnych, na tablecie czy smartfonie. Co więcej strona www musi być funkcjonalna. Grafika jak najbardziej jest potrzebna, lecz bardziej od tego niezbędne jest, ażeby po stronie www można było się swobodnie poruszać.

Co jeszcze jest istotne? Najważniejsza jest treść. Pierwsze strony internetowe to była męczarnia dla internautów. Nie było bloków tekstu, był zwyczajnie jeden ciąg, wyraz po wyrazie, który bardzo trudno się czytało. Teraz jeśli chcemy zaistnieć ze swoją stroną www wymagane jest, żeby tekst był przyjemny do czytania. Żeby były odstępy, wypunktowania, akapity, a co najważniejsze – nagłówki porządkujące tekst. Stron jest bardzo wiele, więc nikt nie będzie tracił czasu na męczenie się akurat z naszą stroną.

Jak się ten ktoś zdenerwuje to znajdzie sobie inną stronę. I tak niestety dzieje się w wielu przypadkach.
Ocena
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jest parę typów oceny pracownika. Odróżnia się je w pierwszej kolejności ze względu na skrupulatność, z jaką się je przeprowadza. Jednym z najbardziej drobiazgowych typów oceny jest tak zwana ocena 360 stopni (jak przeprowadzić ocenę 360 stopni). Polega ona na tym, że opinie w kwestii danego pracownika wypowiadają wszyscy ludzie z jego najbliższego otoczenia w firmie.

Ciekawe jest to, że zwykle także pracownicy dokonują oceny swojego przełożonego. Na podstawie tej oceny wyciąga się dużo interesujących wniosków. Przede wszystkim można zdobyć informacje, jak określony pracownik traktuje współpracowników czy własnych podwładnych. Ocena tego rodzaju w większej części sporych przedsiębiorstw organizowana jest cyklicznie, zazwyczaj raz w roku. Co jeszcze jest ważne? I znowuż tekst wysuwa się na pierwsze miejsce. Minęły czasy, kiedy mogliśmy pisać co się chce i jak się chce. Aktualnie, aby strona znajdowała się wysoko w wyszukiwarce, ażeby generowała ruch na stronie konieczna jest profesjonalna treść.

Często właśnie do takich zadań zatrudniani są profesjonalni copywriterzy, którzy wiedzą, jak pisać, ażeby potencjalny internauta chciał czytać i co istotne – został na stronie, a w przyszłości pragnął na nią wracać. Może się jednakowoż wydarzyć, że nasza strona nie spełnia naszych oczekiwań. Chociaż staraliśmy się, ażeby była dobra i spełniała wszystkie wymogi, to jednakże ludzie nie chcą na nią wracać. Jaka jest na to rada? Im lepiej wszystko przemyślimy oraz zaplanujemy, tym znaczniejsza będzie szansa, że całość ocen zakończy się prawdziwym sukcesem. My będziemy bardziej zadowoleni z tego, jak swoją pracę wypełniają nasi pracownicy, a oni będą usatysfakcjonowani z dodatkowych gratyfikacji, jakie dzięki temu działaniu dostali. Takie działanie ma za zadanie zadowolić obydwie strony oraz jeśli wszystko będzie przeprowadzone w właściwy sposób, to każdy ma szansę na tym dużo uzyskać. Na temat oceny pracowniczej również na elevatosoftware.com.