You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Psy do pilnowania posesji - najlepsze rasy

on Feb 27, 2015
tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
W czasie nabywania nowego zwierzęcia trzeba zatroszczyć się o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak przykładowo mastif tybetański. Każdemu zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie odpowiedniej hodowli psów nie jest zwyczajowo kwestią banalną, szczególnie w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się takiego typu działalnością prosto popaść w dezorientację. Dlatego też najlepszym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.

Mastif tybetański
Author: Larry Johnson
Source: http://www.flickr.com
Wybór dobrej hodowli nie jest zwyczajowo kwestią prostą. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (szerzej - http://www.mastifztybetu.pl/orasie.php). Doceniany w Tybecie, pełnił od wieków rolę psa strzeżącego, współcześnie jest psem-towarzyszem, a również czasami wystawowym. Ma wyjątkowo wyrazisty charakter i znaczną tendencję do dominowania, zatem jego hodowla powinna być konswekwentna od samego początku.

Dlatego też nadzwyczaj ważna jest waga jak najlepszej hodowli mastifa tybetańskiego – odpowiednia tresura psa spowoduje, że będzie on spokojny, posłuszny i o własnej osobowości. Wybranie odpowiedniej hodowli nie jest zazwyczaj kwestią banalną. Aby trafnie dokonać wyboru, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Mastif tybetański to zwierzę szczególne (mastifztybetu.pl/orasie.php). Doceniany w Tybecie, pełnił od wieków rolę psa strzeżącego, obecnie jest psem-towarzyszem, a także czasem wystawowym.

Ma wysoce wyrazisty temperament i wyraźną skłonność do dominowania, dlatego też jego hodowla musi być właściwa od samego początku. Z tego powodu nadzwyczaj istotna jest waga profesjonalnej hodowli mastifa tybetańskiego – należyta tresura psa spowoduje, że będzie on spokojny, posłuszny i o barwnej osobowości. Życie bez psów dla wielu osób byłoby kłopotliwe. Zwierzęta domowe, także mastif tybetański, potrzebują bowiem sporo starań lub przyjaźni od strony ich właścicieli. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że wszelkie psy ze skłonnością do dominacji muszą być wychowywane z odpowiednią konsekwencją i nie należy nadawać im w uprzywilejowanej pozycji.

W natłoku hodowli zajmujących się tego rodzaju działalnością, jak sprzedawanie mastifów, łatwo stracić orientację. Skąd w takim razie należy czerpać wiadomości na temat tych psów, którą hodowlę przyda się zobaczyć? Świetnym posunięciem jest nabycie psa w takich miejsach, jak hodowle fachowe i cenione przez większość miłośników zwierząt (np. http://mastifztybetu.pl/). Strony internetowe również na pewno pomogą odpowiedzieć na pytanie, która hodowla mastifów tybetańskich jest najwyżej ceniona. Genialnym pomysłem może okazać się kupowanie mastifów tybetańskich jedynie u docenianych przez grono nabywców, znających się świetnie na zwyczajach mastifa tybetańskiego. Trzeba również powiedzieć, że psy sprawiają, iż mamy większą motywację do ruszania się z własnego domu.

W końcu psa trzeba wyprowadzić na podwórko, zatem codziennie sporo się ruszamy. Pewne nawet nie trzeba pisać, dlaczego coraz większa ilość osób narzeka na swoją wagę. Na dodatek warto nadmienić, że bardzo często psy mogą spowodować, że nareszcie będziemy mieli możliwość poprawić własne samopoczucie. Często jest tak, iż taki człowiek, który nieustannie miał stany depresyjne, nie czuł się dobrze, najzwyczajniej za pomocą psa odzyskiwał chęci do życie. A w końcu trzeba zadbać o swoje szczęście!