You are here

zwierzęta

Psy do pilnowania posesji - najlepsze rasy

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
W czasie nabywania nowego zwierzęcia trzeba zatroszczyć się o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak przykładowo mastif tybetański. Każdemu zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie odpowiedniej hodowli psów nie jest zwyczajowo kwestią banalną, szczególnie w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się takiego typu działalnością prosto popaść w dezorientację. Dlatego też najlepszym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.

W jaki sposób zadbać o kotka?

Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, szczególnie kilku różnych gatunków. Szczególnie towarzyskie już wieki temu były psy – właściwie wilki, należące jednak do psowatych – które tak długo snuły się za ludzkimi plemionami w nadziei na resztki z ich polowań, że stały się czymś oczywistym w tych plemionach. Poczęto je przygarniać i wykorzystywać do strzeżenia majątku, pomocy w łowach i tak dalej. Dzisiaj psy najróżniejszych ras, tak różnych, że skłaniają do pytania, czy należą jeszcze do tego samego gatunku, towarzyszą ludziom na wsi i w miastach. I w końcu nasza pociecha zapyta się nas, czy może mieć jakiegoś zwierzaka, będziemy już mieli przygotowaną odpowiedź.

Kilka zdań o hodowli kotów w warunkach domowych

Przedsiębiorstwo Bosch -Tiernahrung produkuje karmy dla zwierząt już od 1960 roku. Jest to niemiecka marka, słynąca z świetnej jakości wytwórczości wśród hodowców czworonogów na całym globie. Filozofią firmy jest znakomite poznanie potrzeb pokarmowych zwierząt i zapewnienie im projektów żywieniowych pozbawionych surowców syntetycznych i niekoniecznych dla harmonijnego odżywiania. Karmy marki Bosch nie mieszczą niczego, czego zwierzę nie chce.

Fakty i mity o żywieniu zwierząt domowych

Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Jeżeli posiadamy zamiar chodzić z naszym psem na spacery w miejsca publiczne, to powinniśmy go zaopatrzyć w właściwy kaganiec oraz smycz, tak by nikt nie miał szansy nam zarzucić nieostrożności. Ponieważ smycze dla psów znacznie odróżniają się od siebie, musimy je kupować w marketach zoologicznych, gdzie pracownicy będą mieli szansę nam powiedzieć, czy powinniśmy nabyć smycz dłuższą, czy krótką, wykonaną ze skóry, ze sznurka, czy być może taką, którą można sobie rozwijać oraz skracać. Zaczynając od odżywek w najróżniejszej formie dedykowanych poszczególnym gatunkom zwierząt, poprzez legowiska dla psów - szeroki wybór na stronie Zwierzakowo.pl/sklep/legowiska-dla-psow.trixie.html, budki dla kotów, klatki dla kanarków i akwaria dla rybek oraz wielką ilość innych umilaczy życia, a na akcesoriach pielęgnacyjnych kończąc.

Co można dostać w zoologicznym

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Niejeden na jakimś etapie własnego życia posiadał czworonożnego towarzysza. Momenty przeżyte razem są fantastyczne i nie da się ich niczym zastąpić. Zwierzęta są kompanami ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, jaki ucywilizował zwierzęta wytworzył z nimi szczególną relację. Wiele zwierząt domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z ludźmi.