You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Technologia się rewolucjonizuje, zwłaszcza w dziedzinie najnowszej generacji telewizorów. Które modele można wybrać?

on Mar 30, 2023
Kto z nas tu obecnych nie pamięta doskonałych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku a także i telewizorków przenośnych, czy to w budkach panów od pilnowania parkingu, bądź w morskich kurortach na plażach, czy to u wschodnich sąsiadów na targach. Były to niewielkie, kineskopowe, czarno-białe telewizorki, jakie można było nabyć dosłownie za drobne.
świat reklamy
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com
Obecnie jednakże, przyszło nowe. To tak zwane „nowe” to oczywiście telewizory przygotowywane w technologii LED, LCD czy też telebimy (jak przykładowo: ) mające być reklamami. Różnią się ogromnie od swoich starszych kuzynów. Nie dość, że oferują sposobność oglądania kolorowego obrazu, to jeszcze są wyraźnie mniejsze i kształtem przypominają dość niewysoki prostopadłościan (albo ramkę) a nie jak wcześniej sześcienną kostkę. W dodatku są zdecydowanie lżejsze, mają też wbudowane akumulatory. Różni ich jednak także wartość. Te pierwsze można kupić w zasadzie już tylko głównie na targach za mniej więcej kilkadziesiąt złotych.

Te drugie w niektórych przypadkach są można by rzec wysoką klasą samą w sobie. Znaczna jakość obrazu oraz dźwięku, świetny design i równie olśniewająca jakość skonstruowania za około nawet 1000zł. Większość z obecnie dostępnych na rynku telewizorów przenośnych odbiera obraz w technologii DVB-T MPEG4, oraz daje obraz jakości fullHD. Takim przykładowym towarem jest znany wszystkim kierowcom TIR-ów telewizor Canva. Jest to firma produkująca i sprzedająca telewizory przenośne. Jednym z towarów jest niezawodny telewizor o przekątnej ekranu 10, 1” (takiej jak w popularnych netbookach bądź ultrabookach). Za cenę około pół tysiąca zł dostajemy telewizor wyświetlający obraz fullHD, o bardzo szybkim czasie reakcji, oraz funkcji powiększania głębi kolorów. Zobacz to: .Telewizor posiada też wbudowany modem MPEG4, dzięki czemu zdołamy bez ograniczeń odbierać telewizję w technologii cyfrowej. Telewizor dla podróżnych wyprodukowała podobnie znana polska firma Manta Multimedia. Jest to telewizor 7-mio calowy, czyli o połowę mniejszej powierzchni ekranu. Na korzyść przemawia podobnie cena-o połowę niższa od wyrobu firmy Canva.

Poszukujesz kolejnego materiału na rozpatrywany tu problem? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł z całą pewnością również uznasz za zajmujący.

br>
Jeżeli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł, który prezentuje podobne kwestie.

Telewizor manta posiada dodatkowo możliwością zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, a kompaktowe rozmiary sprawiają, że zmieści się niemalże w każdej męskiej czy damskiej kieszeni.