You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wypełnić PIT-37 - wytyczne

on Apr 6, 2022
Zeznanie PIT 37 jest najbardziej popularną deklaracją podatkową składaną w typowych wypadkach, kiedy pracobiorca, zleceniobiorca albo emeryt rozlicza własne jedyne źródła przychodów rocznych.


Ta deklaracja nie jest dla Ciebie, gdy rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą albo działy specjalne wytwórczości rolnej.


program pit 2016 online
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za wyliczenie i zapłatę zaległego podatku . Kiedy uzyskujesz przychody opodatkowane wedle skali tak za pośrednictwem płatnika (np. umowa o pracę), jak także bez pośrednictwa płatnika (przykładowo sprzedajesz prywatnie meble na serwisie aukcyjnym), to nie wybierzesz tej deklaracji. Zeznanie dotyczy jednostek, które do swoich przychodów nie doliczają dochodów małoletnich dzieci. Doliczenie następować może zarówno przy indywidualnym opodatkowaniu, przy wspólnym rozliczeniu, jak także rozliczeniu jako osoba samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie można jednak dochodów małoletnich z pracy, stypendiów i dochodów z rzeczy oddanych im do swobodnego użycia. Wtedy nadal możesz się opodatkować w PIT (zobacz pit 2019 online) 37, natomiast małoletni złoży swoją deklarację, jaką podpisać musi jego rodziciel bądź opiekun.


Zeznanie dotyczy osób, które nie obniżają przychodów o straty z lat przeszłych. Jeśli doliczeniu podlegają straty - złożyć należy inną deklarację. PIT-37 możemy złożyć z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, zatem podatnik zamiast zarobić - stracił. Zeznanie tyczy się współmałżonków rozliczających się łącznie, o ile oboje spełniają warunki do złożenia PIT-37. Omyłką jest złożenie wspólnie zeznań PIT-37, w wypadku kiedy w roku, za który składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa bądź do rozwiązania wspólności majątkowej.


Małżonkowie rozliczają się wówczas na własną rękę, każdy z nich na deklaracji, jaka jest dla niego stosowną. Miej na względzie, iż odliczenia, które przewiduje ustawa o PIT, dotyczą odrębnie każdego z partnerów. Program pit 2016 online z pomocą którego bez trudności się rozliczysz, jest osiągalny w internecie.