You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Wypełnianie PIT-ów nie musi być skomplikowane! Internet oraz przydatne pragramy, dzięki którym szybko uporamy się z deklaracją PIT

on May 21, 2022
Gdy przychodzi czas wypełniania PIT-ów, rozmyślamy nad tym w jaki sposób najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Jest kilka sposobów na to, żeby nie musieć czekać w kolejce w urzędzie tudzież zdążyć przed terminami dostarczenia dokumentów. Niektórzy z nas mają kłopoty z wypełnianiem deklaracji PIT. Z pozoru nieskomplikowane zadanie może zakończyć się wieloma błędami.

rozliczanie podatku przez internet
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
Każdy błąd w dokumentach trzeba poprawić osobiście w urzędzie, co związane jest z kolejnym czekaniem w kolejce do okienka. Aby zapobiec błędnemu wypełnieniu, warto poprosić o pomoc kogoś, kto wie w jaki sposób wypełniać dokumenty. Szczególnie jeśli po raz pierwszy mamy styczność z wypełnianiem PIT-ów, pomoc doświadczonej osoby może stać się niezwykle przydatna. Znajomy księgowy albo inna osoba może posłużyć nam pomocą w wypełnieniu deklaracji PIT, dzięki czemu na pewno zdążymy dostarczyć wszystkie dokumenty w terminie. Pomoc księgowych będzie też przydatna, gdy jako pracodawcy zmuszeni jesteśmy zająć się przygotowywaniem deklaracji dotyczących pensji naszych pracowników (czytaj też o ulgach).

Mamy dla Ciebie interesujący wpis (https://ulgaoddlugu.pl/co-wolno-windykatorowi-terenowemu/) - tam wyszukasz ogrom ciekawych artykułów oraz postów. Nie zwlekaj tylko wejdź!

Pamiętajmy też, żeby przestrzegać obowiązujących pracodawców terminów. Niezwykle przydatnym narzędziem, które może być pomocne w wypełnianiu deklaracji, jest program PIT 2015. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia możemy szybko oraz bezproblemowo wypełnić deklarację. Wypełniając dokumentację za pomocą programu możemy uniknąć mnóstwa pomyłek, które często zdarzają się w czasie samodzielnego wypełniania deklaracji. Aby zaoszczędzić czas można też oddać PIT online. Dzięki zastosowaniu internetu możemy szybko uporać się z dokumentami, bez konieczności stania w kolejkach.podatki 2015
Source: pixabay.com
Nie potrzebny będzie także nasz podpis, ponieważ nasze dane będą zweryfikowane w inny sposób. Może być to przykładowo numer PESEL a także wysokość dochodów z poprzedniej deklaracji. Niezwykle istotne jest, żeby przestrzegać obowiązujących nas terminów, bowiem w w przypadku zwlekania z dostarczaniem dokumentów możemy zostać obciążeni niemałymi karami pieniężnymi. Nie zwlekajmy więc i postarajmy się dostarczyć deklarację na czas (zajrzyj do poradni i dowiedz się m.in więcej o PIT) . Wypełnianie PIT-ów nie musi być problemem, jeżeli w odpowiedni sposób się przygotujemy do tego zadania. Warto wspomóc się internetem lub popularnymi programami do wypełniania PIT-ów, dzięki którym będzie to o wiele łatwiejsze a także zajmie nam mniej czasu.