You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Fakty i mity o żywieniu zwierząt domowych

on Feb 20, 2015
Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Jeżeli posiadamy zamiar chodzić z naszym psem na spacery w miejsca publiczne, to powinniśmy go zaopatrzyć w właściwy kaganiec oraz smycz, tak by nikt nie miał szansy nam zarzucić nieostrożności. Ponieważ smycze dla psów znacznie odróżniają się od siebie, musimy je kupować w marketach zoologicznych, gdzie pracownicy będą mieli szansę nam powiedzieć, czy powinniśmy nabyć smycz dłuższą, czy krótką, wykonaną ze skóry, ze sznurka, czy być może taką, którą można sobie rozwijać oraz skracać. Zaczynając od odżywek w najróżniejszej formie dedykowanych poszczególnym gatunkom zwierząt, poprzez legowiska dla psów - szeroki wybór na stronie Zwierzakowo.pl/sklep/legowiska-dla-psow.trixie.html, budki dla kotów, klatki dla kanarków i akwaria dla rybek oraz wielką ilość innych umilaczy życia, a na akcesoriach pielęgnacyjnych kończąc.

Czegokolwiek potrzeba zwierzakowi, czy co tylko wymarzy sobie właściciel, można kupić w dowolnym sklepie zoologicznym. Dodatkowo, gros produktów jest obecnie zróżnicowana nie tylko pod względem zawartości produktu w opakowaniu oraz gatunku zwierzaka, dla którego jest przeznaczona Tak, więc karma dla zwierząt może nam czasem spędzać sen z powiek. Wiadomo, że możemy psu czy kotu przygotowywać samemu posiłki, jednak często nie mamy czasu, by sobie zrobić jedzenie, więc lepiej nie kombinować i szukać odpowiedniej karmy.

Pamiętajmy, by zamiast kupować 10 kg pakę jedzenia dobrze byłoby kupić karmy w małych opakowaniach, żeby się upewnić czy wszystko jest w porządku. Obecny wachlarz artykułów dla zwierząt domowych został zróżnicowany również z uwzględnieniem ras wyróżnionych z określonego gatunku, jak również dedykowany grupom pupili pozostających w dokładnie określonych warunkach w hodowli.
koty
Author: valeriy osipov
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu, karmy dla psów nie dzielą się już jedynie na te puszkowe i suche, ale da się pośród obu rodzajów znaleźć produkty przeznaczone dla zwierzaków przebywających stale w domu albo mieszkających częściowo na zewnątrz a częściowo w domu.

Pewne firmy specjalizują się nawet w tworzeniu rodzajów karmy zakładając różne potrzeby zwierząt. Celnym przykładem takiej szczegółowej specjalizacji może być karma versele laga . Producentem jest firma z Belgii obecna na rynku zoologicznym od kilkudziesięciu lat.

Karmy Josera to jedzenie dla kotów i psów. Co ciekawe, gdy składamy zamówienie na któryś produkt firmy Josera zazwyczaj otrzymujemy coś w bonusie (sprawdź szczegóły - http://zwierzakowo.pl/sklep/Josera-karmy-dla-psow.html|Zwierzakowo). Czasem jest to coś do jedzenia dla naszego pupila, a innym razem zabawkę dla szczeniaka, kiedy zamawiamy karmę Junior.

Marka ta dba o to, by karmy dla zwierzaków były naprawdę dobre. Warto, więc zamiast kupować kolejną niezjadliwą karmę, wybrać karmy o sprawdzonej jakości. Przez, co nasz zwierzak będzie dobrze się rozwijał i nie będzie trzeba, co chwila pojawiać się z naszym pupilem ośrodku weterynaryjnym.