You are here

karma

W jaki sposób zadbać o kotka?

Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, szczególnie kilku różnych gatunków. Szczególnie towarzyskie już wieki temu były psy – właściwie wilki, należące jednak do psowatych – które tak długo snuły się za ludzkimi plemionami w nadziei na resztki z ich polowań, że stały się czymś oczywistym w tych plemionach. Poczęto je przygarniać i wykorzystywać do strzeżenia majątku, pomocy w łowach i tak dalej. Dzisiaj psy najróżniejszych ras, tak różnych, że skłaniają do pytania, czy należą jeszcze do tego samego gatunku, towarzyszą ludziom na wsi i w miastach. I w końcu nasza pociecha zapyta się nas, czy może mieć jakiegoś zwierzaka, będziemy już mieli przygotowaną odpowiedź.

Fakty i mity o żywieniu zwierząt domowych

Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Jeżeli posiadamy zamiar chodzić z naszym psem na spacery w miejsca publiczne, to powinniśmy go zaopatrzyć w właściwy kaganiec oraz smycz, tak by nikt nie miał szansy nam zarzucić nieostrożności. Ponieważ smycze dla psów znacznie odróżniają się od siebie, musimy je kupować w marketach zoologicznych, gdzie pracownicy będą mieli szansę nam powiedzieć, czy powinniśmy nabyć smycz dłuższą, czy krótką, wykonaną ze skóry, ze sznurka, czy być może taką, którą można sobie rozwijać oraz skracać. Zaczynając od odżywek w najróżniejszej formie dedykowanych poszczególnym gatunkom zwierząt, poprzez legowiska dla psów - szeroki wybór na stronie Zwierzakowo.pl/sklep/legowiska-dla-psow.trixie.html, budki dla kotów, klatki dla kanarków i akwaria dla rybek oraz wielką ilość innych umilaczy życia, a na akcesoriach pielęgnacyjnych kończąc.

Nowości w sklepie zoologicznym czyli wszystko dla naszych pupili.

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Najważniejsza kwestia to oczywiście klatka dla gryzoni (tu znajdują się propozycje). Musi mieć dużo przestrzeni, aby nasz pupil mógł swobodnie się w niej poruszać każdego dnia. W klatce warto umieścić kilka ciekawych akcesoriów do zabawy, takich jak chociażby zabawki kong (na tej stronie więcej: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Kong____108). Niezbędny okaże się również drapak. Najłatwiej jest zrobić zakupy w sklepach internetowych, które najczęściej zapewniają nam bardzo różnorodny asortyment, a oprócz tego zwykle ceny w nich są znacznie mniejsze niż w tradycyjnych sklepach.