You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Psychologia, jak każda inna dziedzina nauki, rozwija się na bazie wcześniejszych odkryć i w ten sposób ludzkość jest w stanie pogłębiać swoją wiedzę

on Sep 13, 2022
Psychologia de facto niewiele różni się od innych gałęzi nauki czy nawet medycyny. Z jakiego powodu? Psychologia, zupełnie jak pozostałe nauki, rozwija się dzięki eksperymentom. Czasem nadzoruje je jeden uczony, a czasami nad postawioną tezą pracuje grono naukowców. Tak czy owak otrzymane i przeanalizowane wyniki przeobrażają nie tylko nasze myślenie o otaczającej rzeczywistości, ale także przynoszą zyski przedstawicielom innych nauk. Wystarczy tutaj wspomnieć o specach od marketingu, którzy są zmuszeni znać tajniki ludzkiej psychiki, aby w ten sposób podnieść zyski ze sprzedaży.


nowoczesne szkolenie
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotnym, a przez to godnym wspomnienia pozostaje fakt, że współcześni eksperymentatorzy korzystają z dokonań swoich poprzedników. Jeżeli trzeba byłoby pracować całkiem od podstaw, to nasz teoria naukowa w zasadzie tkwiłaby w martwym punkcie. O tej elementarnej zasadzie wiedzą zarówno reprezentanci nauk technicznych, jak i psychologicznych. Odkrywanie byłoby jak dreptanie w kółko i nie doprowadziłoby do żadnych przełomowych sensacji.

Przyciągnął Cię taki tekst? To super, ale kliknij ten odnośnik, ponieważ oprócz tego mamy także inny tego typu materiał, który warto zobaczyć również (https://www.bscav.eu/green-screen/).

Naukowiec dysponujący teorią swoich poprzedników oraz cechujący się niekonwencjonalnym sposobem myślenia posiada ogromne szanse zapisać się na kartach historii, a jego wynalazki mogą przynieść wiele korzyści.

I tak przykładowo spisane w w ubiegłym stuleciu techniki nlp są wykorzystywane do dzisiaj. Pomimo że niektórzy powątpiewają w ich skuteczność, to jednakże w internecie znaleźć można wiele pożytecznych informacji na ten temat, a nawet wziąć udział w darmowych ćwiczeniach promowanych przez znawców tematyki. A dla kogo tak pozyskana porcja wiedzy jest niewystarczająca, to zawsze może zapisać się szkolenia, które proponują specjaliści. Termin nlp odnosi się do przynajmniej dwóch dziedzin, czyli do lingwistyki i psychologi. Techniki nlp (strona przedsiębiorstwa Akademia NLP) mają ważne zadanie do spełnienia. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom konkretny człowiek jest w stanie wpłynąć na własne zachowania i na postępowanie innych ludzi.


szkolenia
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Być może nasze skojarzenia idą w kierunku zagadnień związanych z szeroko pojętą manipulacją. Jednak nic bardziej mylnego. Nlp ma nade wszystko pomóc ludziom uwierzyć w siebie i swoje zdolności, a to już nie jest bez znaczenia dla tych, którzy nawet w całkiem zwyczajnym sytuacjach życiowych czują się niepewni. W ostatecznym razie przecież nie w każdym przypadku niepowodzenie musimy odbierać jako przytłaczającą katastrofę - wystarczy tylko wyciągnąć konkluzje na przyszłość i świat od razu prezentuje się w lepszych barwach.