You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zadbać o kotka?

on Feb 26, 2015
Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, szczególnie kilku różnych gatunków. Szczególnie towarzyskie już wieki temu były psy – właściwie wilki, należące jednak do psowatych – które tak długo snuły się za ludzkimi plemionami w nadziei na resztki z ich polowań, że stały się czymś oczywistym w tych plemionach. Poczęto je przygarniać i wykorzystywać do strzeżenia majątku, pomocy w łowach i tak dalej. Dzisiaj psy najróżniejszych ras, tak różnych, że skłaniają do pytania, czy należą jeszcze do tego samego gatunku, towarzyszą ludziom na wsi i w miastach. I w końcu nasza pociecha zapyta się nas, czy może mieć jakiegoś zwierzaka, będziemy już mieli przygotowaną odpowiedź.

Chociaż wielu rodziców obawia się tego, to jednak zwierzę może nauczyć nasze dziecko mnóstwa pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim na wstępie trzeba ustalić z naszym maluchem pewne reguły, których on będzie przestrzegać. Należy wytłumaczyć maluchowi, że zwierzak to nie maskotka, ale żywa istota, o którą należy dbać. Niezwykle często wybieramy kotka. Są to niezwykłe istoty.

Kotki zawsze chadzają własnymi drogami i są niezwykle samodzielne. Wszelkie produkty niezbędne do opieki nad kotem jesteśmy w stanie kupić, odwiedzając internetowy sklep zoologiczny Zwierzakowo.
Koty Bengalskie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Niektórzy wolą jednak inne towarzystwo. Choć trudno spekulować, jak nawiązała się przyjaźń między człowiekiem a kotami, pewnie odbyło się to w podobny sposób. Ci, co doceniają brak myszy w domu na wsi czy po zwyczajnie niewielkie, gorące ciałko do pieszczenia, jakie czasem wskoczy na kolana i pokaże, że ma się przyjaciela, mają w mieszkaniach właśnie kociaki.

Jednak i entuzjaści psów, i fani kotów dość często popełniają błędy i powodują, że w podeszłym wieku pupile cierpią zwłaszcza z powodu złej diety – szczególnie koty. Sucha karma dla kota (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-kotow.html) ma tworzyć fundament jego diety, chociaż generalnie sądzi się, iż kot jako drapieżca powinien jeść świeże, krwiste mięsko, podroby i mleko. Szczególnie to mleczko potrafi nabruździć w funkcjonowaniu układu pokarmowego kociaka. Polecane są karmy dla kotów Pronature, Prestige, także niedrogi Whiskas czy Purina (więcej o purina kitten). Karmy dla kotów niestety nie są najtańsze, zwłaszcza jeśli produkowane i tworzone są w dobrych laboratoriach, z współudziałem naprawdę doświadczonych hodowców. Z kolei karmy dla psów Pronature to genialne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć ryzyka alergii.

Karmy pronature są tworzone z wyjątkowych, najwyższej jakości organicznych składników. Nie mają one żadnych potencjalnie szkodliwych konserwantów, które są w stanie negatywnie odbić się na kondycji zdrowotnej zwierzęcia. Dobrym rozwiązaniem może być również wpisanie w sieci zapytania Ziwipeak karmy dla psów (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/ziwi-peak-suche-karmy-dla-ps%C3%B3w.html). Ziwipeak to w stu procentach zgodna z naturą , wysokomięsna ,a także hypoalergiczna sucha karma dla szczeniąt i psów niezależnie od ich wieku. Nie posiada ona składników modyfikowanych genetycznie i nienaturalnych wypełniaczy. Tego rodzaju karmę dostaniemy w odpowiednich marketach zoologicznych, ale też możemy ją zamówić online. Tak rzeczywiście nie ważne w jaki sposób pojawi się ona w naszym domu, ważniejsze jest to, żeby nasz zwierzak jak najprędzej ją dostał i by była ona właściwie dopasowana do jego potrzeb. Jedynie wówczas będziemy mieli gwarancję, że dobrze o niego troszczymy się.